

W kilku sytuacjach można uzyskać osłonę z pojedynczym przejściem promieniowania EM przez nośnik zyskujący, co powoduje powstanie wiązki laserowej bez konieczności stosowania rezonansu lub wnęki odbijającej (patrz np. laser azotowy). Tak więc, odbicie w jamie rezonansowej jest zazwyczaj wymagane dla lasera, ale nie jest absolutnie konieczne.
Rezonator optyczny jest czasami określany jako “jama optyczna”, ale jest to błędna nazwa: lasery używają otwartych rezonatorów w przeciwieństwie do dosłownej jamy, która byłaby stosowana na częstotliwościach mikrofalowych w maserze. rezonator składa się zazwyczaj z dwóch luster, pomiędzy którymi.
Średni koszt laseroterapii
Przemieszcza się w obu kierunkach spójna wiązka światła odbijająca się z powrotem od siebie w taki sposób, że przeciętny foton przechodzi przez nośnik wzmocnienia, zanim zostanie wyemitowany z otworu wyjściowego lub utracony w wyniku dyfrakcji lub absorpcji. Jeśli wzmocnienie (wzmocnienie) w medium jest większe niż straty rezonatora, wtedy moc światła recyrkulacyjnego może gwałtownie wzrosnąć. Ale każde pobudzone zdarzenie emisji przywraca atom z jego stanu wzbudzenia do stanu gruntu, zmniejszając zysk ośrodka. Przy rosnącej mocy wiązki zysk netto (zdobycie minus strata) zmniejsza się do jedności i mówi się, że podłoże zysku jest nasycone.
Kuracja– jak długo powinna trwać laseroterapia
W laserze z falą ciągłą (CW) bilans mocy pompy w stosunku do nasycenia i strat wynikających z ubytków w przestrzeni tworzy wartość równowagi mocy lasera wewnątrz przestrzeni; ta równowaga określa punkt pracy lasera. Jeśli zastosowana moc pompy jest zbyt mała, nigdy nie będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć straty rezonatora, a światło lasera nie będzie emitowane. Minimalna moc pompy potrzebna do rozpoczęcia działania lasera określana jest jako próg zalewania. Nośnik wzmocnienia wzmocni przechodzące przez niego fotony niezależnie od kierunku, ale tylko fotony w trybie przestrzennym obsługiwanym przez rezonator przechodzą przez nie więcej niż jeden raz i odbierają znaczne wzmocnienie.
Światło generowane przez stymulowaną emisję jest bardzo podobne do sygnału wejściowego pod względem długości fali, fazy i polaryzacji. Dzięki temu światło lasera zyskuje charakterystyczną spójność i pozwala zachować jednolitą polaryzację oraz często monochromatyczność wynikającą z optycznej konstrukcji wnęki. Wiązka w przestrzeni i wiązka wyjściowa lasera, podczas podróży w wolnej przestrzeni (lub jednorodnego medium), a nie falowodów (jak w laserze światłowodowym), może być przybliżona jako wiązka Gauzji w większości laserów; takie wiązki wykazują minimalną rozbieżność dla danej średnicy. Wtedy pomóc może fizjoterapia.
Jednak niektóre lasery o dużej mocy mogą być wielomodowe, przy czym tryby poprzeczne często są zbliżone do siebie przy użyciu funkcji hermetyczno-gauzyjskich lub lagerskich. Wykazano, że niestabilne rezonatory laserowe (nieużywane w większości laserów) wytwarzają belki frakcyjne.