Choroby oczu – objawy, przyczyny, leczenie.

blog_2

Najczęstsze problemy oczu

Oczy to bardzo ważny narząd dla naszego zdrowia, ponieważ nawet około 80% wszystkich odbieranych informacji z otoczenia jest właśnie przez oczy. Dziesięć procent kory mózgowej odpowiada za interpretowanie takich informacji. Oczy to bardzo ważny dla nas zmysł, który jest niezastąpiony i warto się o tym przekonać, gdy zamknie się oczy i będzie się chciało wykonać kilka czynności. Okaże się to prawdopodobnie dla nas bardzo trudne. Dlatego powinno się szczególnie o oczy dbać, by mogły nam służyć jak najdłużej.

Najczęściej występują choroby oczu takie jak

Jęczmyk, tutaj na spojówce pojawia się ropny stan zapalny, który sprawi, że nasza spojówka będzie boląca i nabrzmiała. Jest to wynik infekcji naszego gruczołu potowego na brzegu spojówki.

Gradówka - to problem małego guzka na powierzchni powieki. Przyczyna to zator gruczołu łojowego.

Zapalenie brzegu powieki polega na tym, że powieka jest zaczerwieniona i zaczyna nas swędzieć. Przyczyną będzie tutaj infekcja bakteryjna lub jakieś uczulenie. Leczyć można ten problem przez okład z herbaty.

Zapalenie spojówki to problem, który polega na tym, że spojówka jest zaczerwieniona oraz bolesna. Po przebudzeniu oko jest zlepione. Leczenie. Stan zapalny przenosić się może na rogówkę oraz twardówkę. Dlatego też będzie trzeba podjąć jakieś działania udać się do odpowiedniego specjalisty. Trzeba podjąć działania, które mogą zadbać o to, że nasz problem nie będzie się pogłębiał. O siatkówkę należy szczególnie dbać ponieważ może dojść do jej odwarstwienia i będzie to taki stan, który może nawet prowadzić do ślepoty.

Podobnie przykrym problemem będzie jaskra, która jest chorobą polegającą na tym, że w gałce ocznej pojawia się nadmierne ciśnienie. Jaskra może się rozwijać i prowadzić nawet do ślepoty. Innym jeszcze problemem będzie zez, gdy nasze oczy nie będą patrzeć równocześnie na oglądany przedmiot i nie są ustawione do siebie równolegle.