Do jakiego specjalisty udać się z wadami wzroku?

blog_2

Na pewno działający pozytywnie wzrok to bardzo ważna dla każdego z nas sprawa, dlatego powinno się regularnie przeprowadzać jakieś badania wzroku. Z roku na rok ludzie mają coraz większą świadomość tego na jakie zagrożenie narażone są nasze oczy.

Jeśli chcemy być pewni tego, że dobrze dbamy o oczy to tak naprawdę warto wybrać lekarza, któremu będziemy w stanie zaufać. Tą dziedziną zajmuje się obecnie trzech specjalistów. Będzie to okulista, optyk oraz optometrysta. Trzeba poznać ich charakterystykę, by zawsze wiedzieć do jakiego specjalisty udać się z konkretnym problemem, który nas akurat dotyczy. Okulista Okulista musi przede wszystkim posiadać odpowiedni lekarski tytuł, który będzie związany z okulistyką. Są to tacy specjaliści, którzy mają szeroką wiedzę oraz umiejętności, które pozwalają im na badanie wzroku. Mogą również diagnozować różnego rodzaju choroby, leczyć je przez prowadzenie odpowiednich dla danego problemu zabiegów na narządach wzroku. Lekarz okulista będzie mógł również przepisywać nam odpowiednie leki i soczewki kontaktowe, oraz soczewki do okularów.

Okulista ma także za zadanie zajmować się innymi chorobami wzroku, które wynikają z innych dolegliwości danego pacjenta. Optometrysta To specjalista, który musi mieć ukończone studia magisterskie na wydziale fizyki albo też musi posiadać odpowiednie studia podyplomowe. Zakres obowiązków w tym przypadku będzie taki sam jak u okulisty, ale tutaj nie ma tytułu lekarskiego i ta sytuacja sprawia, że optometrysta nie ma niektórych uprawnień, jakie posiadane są przez okulistę. Optyk To osoba, która będzie odpowiedzialna za wybieranie dla danego pacjenta odpowiednich okularów oraz soczewek, dlatego jego zadanie dla nas jest również bardzo ważne.